EN DE

Realizacja - Książka

O książce

O książce – Ewa Kipta, Prezes Stowarzyszenia Forum Rewitalizacji

Przestrzeń, tak jak powietrze, wszędzie nam towarzyszy. Jest jednak od powietrza bardziej skomplikowana. Trzeba ją stale kształtować i utrzymywać w dobrym stanie. Oczywiście, nieciekawe otoczenie można zmienić: wystarczy udać się gdzie indziej. Warto jednak je ulepszać. To, co zmienia się samemu, staje się bardziej własne, nawet jeśli się tego nie posiada. 

Najbardziej własne jest mieszkanie – sprzątamy je, co kilka lat odnawiamy. Podobnie powinno być za progiem, na podwórku, w naszej okolicy. Ale – to trudniejsze. Nie można tu decydować o zmianach samemu; trzeba działać wspólnie z sąsiadami. Można też nie robić nic i narzekać, ze nam się nie podoba.

Ta książka jest o wspólnym zmienianiu przestrzeni. O tym, jak pogodzić pomysły różnych osób i stworzyć, lepsze niż dotąd, miejsca wspólne. Mówi też, że warto to robić, zamiast wyprowadzać się do miejsc nieznanych i obcych. W świat zmian na lepsze wprowadzą Was przygody bohaterów z podwórka przy ul. Wąskiej 7.

Przeczytajcie tę książkę wspólnie – dzieci i rodzice. Zastanówcie się razem, co trzeba zrobić z otaczającą Was przestrzenią, by można było się z nią zaprzyjaźnić. By przestrzeń stałą się WSPÓLNA, a NIE NICZYJA. Przyjaźń z miejscem codziennego życia jest nam bowiem tak samo potrzebna, jak dobre relacje z ludźmi.

W imieniu autorów tej książki i wielu ludzi, którzy podejmują trud wprowadzania takich zmian, życzę Wam POWODZENIA!

 

Ewa Kipta

Prezes Stowarzyszenia Forum Rewitalizacji

« Powrót