EN DE

Realizacja - Książka

Autorzy

W związku z adresowaniem książki zarówno do dzieci, jak i dorosłych, książka została opracowana przez dwóch autorów tekstu: pisarkę dla dzieci, oraz dziennikarza a zarazem eksperta ds. przestrzeni publicznej. Publikację uzupełnią bogate ilustracje, spójne z pozostałymi materiałami wizualnymi w projekcie, wykonane przez ilustratorkę książek dla dzieci.

Alicja Szyguła  autorka tekstu dla dzieci

Studiowała polonistykę na poznańskim uniwersytecie; księgarka, recenzentka literatury dla dzieci i młodzieży, współpracuje z portalem oraz czasopismem „Ryms”, prowadzi autorski blog W Nieparyżu. Współprowadząca warsztaty szkoleniowe dla projektu „Bajkowe szpitale organizowane przez Fundację Serdecznik. Pasje literackie 
w dzieciach rozbudza podczas warsztatów. 

      

Jakub Głaz – autor tekstu skierowanego do dorosłych

Krytyk architektury, publicysta. Utrodzony w 1977 r., absolwent Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej; zajmuje się krytyką i popularyzacją architektury. Tematami tymi zajmował się m.in. jako dziennikarz poznańskiego oddziału „Gazety Wyborczej”, czasopisma „Metropolia” i miesięcznika „Architektura i Biznes”. Współpracuje z Radiem Merkury (Polskie Radio Poznań), gdzie omawia najnowsze realizacje architektoniczne. Zajmuje się rozwojem miast i rewitalizacją. Był doradcą w zespole ds. Odnowy Centrum Poznania przy Radzie Miasta. Jako miejski aktywista wymyślił oraz współtworzy inicjatywę „Otwarte”. Dawniej szef programowy Radia Afera. 

 Aleksandra Woldańska-Płocińska – autorka ilustracji do książki 

Ilustratorka wszystkich materiałów edukacyjnych oraz promocyjnych projektu. W 2010 roku ukończyła studia na wydziale grafiki Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Obecnie jest asystentką w pracowni projektowania opakowań na Uniwersytecie Artystycznym. W Poznaniu mieszka i pracuje. Zajmuje się ilustracją, plakatem oraz książką, nie tylko dla dzieci. Do tej pory ukazało się kilkanaście książek z jej ilustracjami, w tym kilka książek autorskich: „Pierwsze urodziny prosiaczka” (Czerwony Konik, 2010), „Marchewka z groszkiem” (Czerwony Konik, 2011), „Co dwie brody to nie jedna, kompendium wiedzy o zaroście” (Alegoria, 2011). Zajmuje się też ilustracją prasową. W 2013 roku w konkursie Projekt Roku, organizowanym przez STGU, dostała wyróżnienie za serię ilustracji do magazynu „Wysokie Obcasy”. W wolnych chwilach projektuje nadruki na torby, które można obejrzeć na stronie bagbag.pl. Uwielbia rysować jedzenie i prosiaczki.   

 

« Powrót