EN DE

Organizacja projektu

Realizatorzy działań projektowych

Działania przewidziana w projekcie realizuje szereg specjalistów w swoich dziedzinach. Poniżej prezentujemy osoby zaangażowane w wykonanie poszczególnych zadań.

Realizatorzy działań projektowych:


AUTORZY MATERIAŁÓW EDUKACYJNYCH
na warsztaty nt. przestrzeni publicznej dla dzieci i młodzieży:

   
Ryszard Pempera Autor scenariusza dla dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych i gimnazjów
   
Absolwent UAM w Poznaniu, nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 1 w Poznaniu, doradca metodyczny dla polonistów szkół podstawowych i gimnazjów, edukator programu KREATOR; od kilkunastu lat współpracuje z organizatorami Międzynarodowego Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży „Ale kino!”; współuczestniczył w projekcie dla uczniów szkół podstawowych „Stop! Nie wykluczaj! Pomoż! – jak zrobić film animowany na ważny temat” redaktor opracowania książkowego tego projektu; publikował w „Polo-nistyce”, „Nowej Polszczyźnie”, „Uczyć Lepiej”.
   
Róża Połeć Autorka scenariusza dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, studentów i seniorów
   
Absolwentka filologii polskiej UAM w Poznaniu. Ukończyła Studium Menedżerów Kultury oraz studia podyplomowe na kierunku: Nauczanie Języka Polskiego jako Obcego. Nauczycielka języka polskiego w III LO im. św. Jana Kantego w Poznaniu oraz doradca metodyczny w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. Autorka materiałów edukacyjnych i artykułów publikowanych w Uczyć lepiej. Twórczyni międzyszkolnych projektów edukacyjnych realizowanych we współpracy z nauczycielami oraz uczniami poznańskich liceów ogólnokształcących.
   
Aleksandra Płocińska Ilustratorka wszystkich materiałów edukacyjnych oraz promocyjnych projektu
   

 

 

W 2010 roku ukończyłam studia na wydziale grafiki Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Obecnie jestem asystentką w pracowni projektowania opakowań na UA. W Poznaniu mieszkam i pracuję. Zajmuję się ilustracją, plakatem oraz książką, nie tylko dla dzieci. Do tej pory ukazało się kilkanaście książek z moimi ilustracjami w tym kilka książek autorskich: Pierwsze urodziny prosiaczka (Czerwony Konik 2010), Marchewka z groszkiem (Czerwony Konik, 2011), Co dwie brody to nie jedna, kompendium wiedzy o zaroście (Alegoria 2011).
Zajmuję się też ilustracją prasową. W 2013 roku w konkursie Projekt Roku, organizowanym przez STGU, dostałam wyróżnienie za serię ilustracji do magazynu Wysokie Obcasy. W wolnych chwilach projektuję nadruki na torby które można obejrzeć na stronie bagbag.pl. Uwielbiam rysować jedzenie i prosiaczki.
Więcej moich prac można obejrzeć na stronie: www.slimaq.ovh.org
   
Bartosz Kaźmierczak Ekspert ds. przestrzeni publicznej koordynujący pod względem merytorycznym treść wszystkich materiałów edukacyjnych
   

Studia na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej ukończył w 2002 roku. Od 1998 do 2005 roku zdobywał doświadczenie w poznańskich pracowniach projektowych. Od 2006 roku pracownik Zakładu Urbanistyki i Planowania Przestrzennego na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej. Na WAPP w 2011 obronił z wyróżnieniem pracę doktorską. Autor wielu artykułów publikowanych w czasopismach naukowych w kraju i zagranicą. Główny obszar zainteresowań badawczych obejmuje tematykę miejską, w tym zagadnienia rewitalizacji, przestrzeni publicznych oraz kreowania wizerunku małych ośrodków osiedleńczych. Od 2005 roku zaangażowany w różne działania społeczne. Aktywny członek TUP i Stowarzyszenia Forum Rewitalizacji.

 
TRENERZY WARSZTATÓW:

   
Monika Komorowska
Prowadzi warsztaty dla nauczycieli oraz grup opiniotwórczych wg scenariusza swojego autorstwa
   
Socjolog i architekt praktykujący na pograniczu tych dziedzin. Prowadzi procesy konsultacji społecznych i działania wspomagające partycypację społeczną współpracując z samorządem lokalnym w całej Polsce. Współtworzy Stowarzyszenie na rzecz poprawy środowiska mieszkalnego „Odblokuj” realizujące projekty architektoniczno-społeczne ożywiające miejską przestrzeń publiczną. Publikuje na tematy związane z przestrzenią.
   
Kasia Orwat
Prowadzi warsztaty dla seniorów wg scenariusza Róży Połeć
   


AUTORZY TEKSTÓW DO KSIĄŻKI
popularyzującej najistotniejsze kwestie dot. właściwych zachowań w przestrzeni publicznej:

   
Alicja Szyguła
Autorka tekstu skierowanego do dzieci
   
Studiowała polonistykę na poznańskim uniwersytecie, księgarka, recenzentka literatury dla dzieci i młodzieży, współpracuje z wortalem oraz czasopismem Ryms, prowadzi autorski blog "W Nieparyżu". Współprowadząca warsztaty szkoleniowe dla projektu "Bajkowe szpitale" organizowane przez Fundację Serdecznik. Pasje literackie w dzieciach rozbudza podczas warsztatów.
   
Jakub Głaz
Autor tekstu skierowanego do dorosłych czytelników
   
  Krytyk architektury, publicysta. Ur. 1977, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej, zajmuje się krytyką i popularyzacją architektury. Tematami tymi zajmował się m.in. jako dziennikarz poznańskiego oddziału „Gazety Wyborczej”, czasopisma „Metropolia” i miesięcznika „Architektura i Biznes”, współpracuje z Radiem Merkury (Polskie Radio Poznań), gdzie omawia najnowsze realizacje architektoniczne. Zajmuje się rozwojem miast i rewitalizacją. Był doradcą w zespole ds. Odnowy Centrum Poznania przy Radzie Miasta, jako miejski aktywista wymyślił oraz współtworzy inicjatywę „Otwarte”. Dawniej szef programowy Radia Afera.

  

 

« Powrót