EN DE

Aktualności projektu

Relacja z warsztatów dla nauczycieli

W minioną środę i czwartek w Pawilonie Nowa Gazownia na Starym Korycie Warty odbyły się warsztaty dla nauczycieli, którzy w okresie od września do listopada poprowadzą w swoich klasach zajęcia na temat przestrzeni publicznej.

Czytaj więcej...

W warsztatach wzięło udział 25 opiekunów-wychowawców grup przedszkolnych i nauczycieli ze szkół zlokalizowanych na terenie poznańskiego Śródmieścia. Prowadząca, Monika Komorowska, w dwóch etapach zapoznała uczestników z tematem przestrzeni publicznej. Pierwszego dnia zajęcia miały charakter teoretyczny - opiekunowie i nauczyciele poznali definicję przestrzeni publicznej, przykłady przestrzeni we wespółczesnym mieście, a także problemy, z jakimi się borykają. Drugiego dnia przyszedł czas na zajęcia praktyczne. Uczestnicy zbierali informacje na temat przestrzeni publicznej podczas wyjścia terenowego na Stary Rynek, okolice ulicy Rybaki oraz Placu Wolności, a po przerwie dyskutowali nad wnioskami ze spaceru i tworzyli plan działania mający na celu poprawę sytuacji w badanych przez siebie miejscach.

W międzyczasie Pani Róża Połeć oraz Pan Ryszard Pempera, autorzy scenariuszy zajęć edukacyjnych na temat przestrzeni publicznej dla sześciu grup wiekowych odbiorców, przedstawili na forum uczestników warsztatów założenia przygotowanych przez siebie cyklów zajęć.

Zapraszamy do zapoznania się z pierwszymi zdjęciami z warsztatów:

   

 

   

Raport z warsztatów opracowany przez Monikę Komorowską: Raport

Więcej zdjęć: Galeria
 

« Powrót